Zaznacz stronę

Zdrowy i efektywny sen to niezwykle ważny element życia każdego z nas. Przekłada się on na jakość naszego funkcjonowania w ciągu dnia i samopoczucie. Warto zainwestować w odpowiednie podłoże do spania, które jeszcze bardziej podwyższy komfort wypoczynku. W tej roli doskonale sprawdzą się materace rehabilitacyjne!

Materace rehabilitacyjne – jakie właściwości posiadają?

Materace rehabilitacyjne to produkty, które wyróżniają się statusem wyrobu medycznego oraz certyfikatem jakości. Posiadają one szereg korzystnych dla zdrowia właściwości. Zaliczyć do nich można przede wszystkim:

  • działanie prozdrowotne,
  • idealne wsparcie kręgosłupa,
  • stabilizację całego ciała,
  • redukcję ryzyka wystąpienia lub pogłębienia się schorzeń kręgosłupa,

Materace rehabilitacyjne – jak je wybrać?

Każdy materac posiada swoje unikalne cechy, dlatego przy wyborze idealnego dla nas, powinniśmy najpierw zwrócić uwagę na kilka czynników. W pierwszej kolejności powinniśmy postawić na odpowiednie dopasowanie względem swojej wagi, wieku, oraz stanu zdrowia. Na uwadze powinniśmy mieć także indywidualne preferencje – czy wolimy spać na miękkim czy nieco twardszym podłożu. Osobom cięższym, ważącym powyżej 80 kg, zaleca się materace twarde z właściwościami prozdrowotnym, o stopniu twardości H3/H4, natomiast osobom poniżej 80 kg – materace miękkie, czyli H2/H3. Do wyboru istnieją także modele sklasyfikowane ze względu na zastosowane wypełnienie, są to: materace piankowe, materace sprężynowe oraz materace hybrydowe, powstałe z połączenia pianki oraz sprężyn. Każdy z wymienionych modeli zapewnia inny rodzaj komfortu, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

Materace rehabilitacyjne – dla kogo będą odpowiednie?

Materace rehabilitacyjne są polecane głównie dla osób borykających się z różnymi dolegliwościami ze strony aparatu ruchu lub układu kostnego. Umożliwiają one komfortowy i przede wszystkim zdrowy wypoczynek, gdyż odciążają kości i mięśnie, pozwalając im się optymalnie zregenerować. Są również zalecane osobom po zabiegach chirurgicznych, które muszą przejść okres rekonwalescencji w łóżku, w pozycji leżącej. Ze względu na swoje właściwości, doskonale sprawdzą się także u osób, które profilaktycznie chcą zadbać o prawidłową higienę snu i zdrowy kręgosłup.

Odpowiednio dobrany materac to pierwszy krok w stronę odpowiedniej troski o zdrowy, regenerujący sen. Rozważając zakup podłoża do spania, warto zastanowić się nad materacem rehabilitacyjnym, szczególnie dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa oraz przywiązujących szczególną uwagę do jakości swojego wypoczynku.