Zaznacz stronę

Szukasz materaca pojedynczego, wygodnego i zapewniającego komfortowe warunki względem snu? W tym artykule podpowiemy Ci, jakie cechy powinien spełniać dobry materac 90×190. Przekonaj się, że sen może być naprawdę przyjemny.

Dobry materac 90×190? No właśnie, co to tak naprawdę oznacza w praktyce? To przede wszystkim podłoże, które zapewni nam kojący sen, ale nie tylko pod względem relaksującego wypoczynku, ale przede wszystkim zdrowia. Dobry materac powinien posiadać wszystkie ważne właściwości prozdrowotne, a to oznacza, że musi być wykonany z właściwych materiałów. Sprawdźmy, jak zatem wybrać <dobry materac 90×190.

Jakie zalety posiada materac?

Dobry materac 90×190 to marzenie wielu singli, dorastającej młodzieży lub osób starszych. Jego kompaktowe wymiary idealnie sprawdzą się w przypadku użytkowania łóżka o niedużych wymiarach. Zaletami takiego materaca jest nie tylko niższa w porównaniu do dużych materacy cena, ale przede wszystkim praktyczne wykorzystanie. Mniejsze materace można bowiem z powodzeniem zastosować w przypadku aranżacji każdej sypialni. Sprawdzi się tak, jak wspomnieliśmy w przypadku pokoju aranżowanego dla jednej osoby, bądź w połączeniu z drugim produktem w sypialni pary. Wystarczy dobrać dwa określone materace, a następnie połączyć je pokrowcem, by każdy z partnerów zasypiał w takich warunkach, jakie są mu niezbędne.

Zaletami dobrego materaca będzie jednak nie tylko wspomniany rozmiar 90×190, ale przede wszystkim odpowiednio dobrane wypełnienie. Aktualnie, bardzo modne są materace piankowe, wykonane z pianek termoelastycznych lub wysokoelastycznych. Ich niebywałą zaletą jest dopasowanie do naturalnych krzywizn naszego ciała, a co ważne, także spełnienie wszystkich ważnych czynników antyalergicznych. Pianki tego typu oddychają i przepuszczają nagromadzoną wilgoć, to oznacza, że na co dzień wysypiamy się w higienicznych i komfortowych warunkach, bez niepotrzebnego przegrzewania ciała. Ten typ materaca będzie wskazaniem dla osób borykających się z alergiami lub które potrzebują produktu wspomagającego ich w profilaktyce przeciwodleżynowej.

Inną kategorią dobrych materacy sprężynowych 90×190 będą produkty kieszeniowe, które wykonane są w aż 7 strefach twardości. Materace sprężynowe podobnie zresztą, jak piankowe wspomagają prawidłowe ułożenie kręgosłupa, jego wypoczynek oraz dają ukojenie także dla innych newralgicznych części ciała. Jaki dobry materac wybrać dla siebie?

Ciekawym produktem może być chociażby Materac Hilding Breakdance. Jego niebywałą zaletą jest doskonale wykonany wkład, przygotowany z dwóch wyjątkowych i bardzo przewiewnych pianek Flexifoam. To co je wyróżnia to fakt, że każda z nich ma inną twardość. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że w zależności od naszych potrzeb możemy materac odwracać na konkretną stronę.

Pianki w tym materacu piankowym są odpowiednie cięte i profilowane, tak by zapewnić bardzo dobrą wentylację. Co ważne, ten dobry materac oddycha wydłużając tym samym swoją trwałość.

Jak dobierać rozmiar materaca, aby dobrze spełniał nasze potrzeby?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę nie tylko szerokość materaca, ale przede wszystkim również długość. Na szczęście w ofercie aktualnie znanych producentów materacy występuje tak duża rozpiętość produktów, że z pewnością każdy znajdzie coś, dla siebie.

Mniejsze materace o wielkości 80×190, 90×190, 100×190, czy 120×190 preferuje się dla jednej osoby o konkretnych wymaganiach. Większe materace np. 140×190, 160×190, 180×190, czy nawet 200×190 sprawdzą się idealnie w sypialni każdej pary.

Pamiętaj, by materac dobrać przede wszystkim do wielkości zakupionej ramy łóżka, a w razie kłopotów z wyborem konkretnego modelu warto poprosić o pomoc specjalistę.

Ile musimy zapłacić za dobry materac?

To kwestia bardzo indywidualnego wyboru jednakże warto wiedzieć i uwzględnić podczas zakupu fakt, że za dobry materac po prostu trzeba zapłacić więcej. Dobre materace potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych, co jednak ma znaczne przełożenie dla odczuwania komfortu snu, a także wytrzymałości podłoża.

Każdy specjalista wie, że lepiej zainwestować w dobry produkt, niż kupić materac złej jakości i następnie szybko wymieniać go na inny.