Zaznacz stronę

Schorzenia aparatu ruchu, układu kostnego czy zwyrodnienia kręgosłupa potrafią bardzo uprzykrzyć życie. Można radzić sobie z nimi na wiele sposobów. Pierwszym, najważniejszym, jest specjalistyczne leczenie. Dalej, zainwestowanie w najlepszy produkt, dla osób z dolegliwościami kręgosłupa, czyli materac rehabilitacyjny – dlaczego?

Czym jest materac rehabilitacyjny?

Na współczesnym rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy, w tym materace rehabilitacyjne. Stają się one coraz bardziej popularne pośród konsumentów. Są to specjalistyczne produkty, które wyróżniają się przede wszystkim statusem wyrobu medycznego oraz właściwościami prozdrowotnymi. Zostało to potwierdzone poprzez liczne restrykcyjne testy oraz badania, co pozwoliło uzyskać certyfikaty poświadczające najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Materace rehabilitacyjne znacząco wpływają na jakość oraz komfort naszego snu poprzez optymalne wsparcie układu kostnego oraz mięśni. Produkty te zostały wyróżniają się różnymi wkładami: piankowymi, sprężynowymi oraz piankowo-sprężynowymi. Wykorzystanie wcześniej wspomnianych sprężyn sprawia, że materace  zapewniają wysoką elastyczność punktową i redukcję drgań, dlatego świetnie sprawdzą się także dla par, w których obie osoby borykają się z dolegliwościami ze strony kręgosłupa. W przypadku zastosowania pianki, materace również w optymalny sposób wspierają kości i mięśnie, ale dodatkowo zapewniają uczucie otulenia w czasie snu.

Co wyróżnia materace ortopedyczne?

Materace rehabilitacyjne to wyjątkowa grupa produktów, stworzona specjalnie dla osób, które cierpią z powodu schorzeń układu ruchu. Gwarantują wsparcie dla kręgosłupa, a wszystko to za sprawą wypełnienia, które odciąża kości, mięśnie i ścięgna, pozwalając na rozluźnienie i regenerację. Dzięki temu możliwe jest zminimalizowanie ryzyka pogłębienia lub rozwinięcia się wad postawy. Materace rehabilitacyjne posiadają różne twardości, dzięki czemu każdy użytkownik bardzo łatwo dopasuje produkt do swoich preferencji. Przy doborze materaca należy wziąć pod uwagę wagę osoby, która będzie na nim spała. Twardości H2/H3 będą odpowiednie dla osób do 80 kg, natomiast H4 dla nieco cięższych użytkowników, ważących powyżej 80 kg. Poszczególne modele mogą charakteryzować się dwiema twardościami do wyboru – wystarczy odwrócić podłoże! Pozwala to na idealne dopasowanie materacy ortopedycznych do indywidualnych preferencji.

Dla kogo materace rehabilitacyjne będą najlepsze?

Idealny materac dla każdego może oznaczać co innego, dlatego warto go dobrać na podstawie osobistych preferencji. Materace rehabilitacyjne najlepiej sprawdzą się  u osób cierpiących na problemy z kręgosłupem, lecz mogą być także używane przez pary osoby starsze, czy alergików. Poprzez zapewnienie prawidłowego wsparcia ciała, są w stanie umożliwić zdrowy i spokojny sen każdej osobie oraz wpłynąć na profilaktykę różnorodnych schorzeń kręgosłupa.

Aż ⅓ swojego życia przesypiamy, z uwagi na co warto rozważyć zakup materaca rehabilitacyjnego. Umożliwia on nie tylko komfortowe i higieniczne warunki do spania, ale w pozytywnie wpływa na stan naszego kręgosłupa.